کشورهای اروپایی برخورد یکسان با مهاجران افغانستانی و اوکراینی ندارند

0
71

عفو بین‌الملل:

کشورهای اروپایی برخورد یکسان با مهاجران افغانستانی و اوکراینی ندارند

چهارشنبه ۹ حمل ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۱سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید هرچند کشورهای اروپایی پناهندگان اوکراینی را پذیرفته‌اند، اما رفتار مشابهی با کسانی که از افغانستان، سوریه و لیبیا فرار می‌کنند، ندارند.

کشورهای اروپایی برخورد یکسان با مهاجران افغانستانی و اوکراینی ندارند

سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید هرچند کشورهای اروپایی پناهندگان اوکراینی را پذیرفته‌اند، اما رفتار مشابهی با کسانی که از افغانستان، سوریه و لیبیا فرار می‌کنند، ندارند.

این سازمان، روز سه‌شنبه 8 حمل، با نشر گزارش سال 2022 با عنوان “وضعیت حقوق بشر در جهان” گفته است که معیارهای دوگانه در مورد نقض حقوق بشر که در سرتاسر جهان رخ می‌دهد، به مصونیت از مجازات و بی‌ثباتی دامن می‌زند.

در گزارش آمده، محکومیت جهانی حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته، استندردهای دوگانه اتخاذ‌شده توسط غرب را در رابطه با نقض حقوق بشر در کل جهان برجسته می‌کند.

آگنس کالامار، دبیرکل عفو بین‌الملل، گفته است: “واکنش قوی غرب به تجاوز روسیه به اوکراین در تضاد شدید با شکست شرم‌آور آن در رسیده‌گی به تخلفات فاحشی است که توسط برخی از متحدان غرب مانند اسراییل، عربستان سعودی و مصر انجام می‌شود.”

بر بنیاد گزارش، بسیاری از کشورها پس از تهاجم، مسکو را تحریم کردند و مرزهای خود را به روی پناهجویان اوکراینی باز کردند، در حالی که دادگاه کیفری بین‌المللی تحقیقاتی را درباره جنایات جنگی احتمالی در اوکراین آغاز کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here