پوتین: روسیه توانایی پاسخ به تهدید کنندگان را دارد

0
71

پوتین: روسیه توانایی پاسخ به تهدید کنندگان را دارد

19:11 02.02.2023 (بازآوری شدن: 19:22 02.02.2023)

Президент РФ Владимир Путин на встрече с ветеранами Великой Отечественной войны, жителями блокадного Ленинграда и представителями общественных патриотических объединений - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.02.2023

© Sputnik / Ilya Pitalev / مراجعه به بانک تصاویر

Telegram

رئیس جمهور روسیه درباره تهدید روسیه از سوی مقام های کشورهای جهان گفت، که فدراسیون روسیه توانایی پاسخ کسانی را دارد که روسیه را تهدید می کنند.به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در جریان سخنرانی در کنسرتی که به مناسبت هشتادمین سالگرد نبرد استالینگراد برگزار شد، گفت: روسیه چیزی برای پاسخ به کسانی که آن را تهدید می کنند، دارد.رئیس دولت روسیه تاکید کرد، که نازیسم در شکل امروزین آن خطری برای کشور است. اکنون متأسفانه می بینیم که ایدئولوژی نازیسم در ظاهر امروزین خود دوباره امنیت کشور ما را تهدید می کند.افسر استخبارتی امریکا: جهان باید از پوتین سپاسگزار باشد24 جنوری, 11:33رئیس جمهور روسیه افزود، که ما بار دیگر مجبور به دفع تهاجم غرب جمعی هستیم.پوتین تاکید کرد، که در پاسخ به تهدیدها، روسیه با خودروهای زرهی کنار نخواهد آمد و همه باید این را درک کنند.روسیه در 24 فیبروری 2022 عملیات ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه آن را هدف حفاظت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل‌کشی رژیم کیف قرار گرفته‌اند. به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که نازی زدایی و غیرنظامی سازی اوکراین انجام شود تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول جنایات خونین علیه غیرنظامیان در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.یادآوری می کنیم، که نبرد استالینگراد (17 جولای 1942 – 2 فیبروری 1943) یکی از بزرگترین نبردها در جریان جنگ بزرگ میهنی شد. در مساحتی حدود 100000 کیلومتر مربع گسترش یافت و بیش از 2.1 میلیون نفر در مراحل مختلف از هر دو طرف در نبردها شرکت کردند. شکست گروهی از نیروهای نازی که در جهت استالینگراد فعالیت می کردند به طور اساسی روند جنگ را تغییر داد و به منادی پیروزی ارتش شوروی بر مهاجمان آلمانی تبدیل شد.

پاسخ پسکوف به اظهارات آمریکا در مورد ارسال گلوله های دوربرد به اوکراین

23:13 03.02.2023

دمتری پسکوف - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.02.2023

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi

پسکوف اظهارات پوتین در ولگوگراد را پس از گزارش هایی مبنی بر تحویل GLSDB به اوکراین یادآور شد.به گزارش اسپوتنیک، در کرملین پس از بیانیه پنتاگون در مورد تامین راکت های دوربرد، به کی‌یف یادآوری شد که نباید بیانیه دیروز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ولگوگراد را فراموش کرد.ایالات متحده روز جمعه بسته کمک نظامی 2.2 میلیارد دلاری به اوکراین را اعلام کرد. بسته کمک های نظامی جدید شامل پدافند هوایی، راکت های دوربرد برای HIMARS و پرتابه های دوربرد GLSDB است. پنتاگون اعلام کرد که ایالات متحده امکان استفاده از پرتابه های دوربرد را برای حملات در کریمه به اختیار کی‌یف می گذارد.دیمیتری پسکوف، سخنگوی رهبر روسیه گفت: مهم است که بیانیه روز گذشته پوتین در ولگوگراد را فراموش نکنیم.روز قبل پوتین گفت کسانی که انتظار دارند روسیه را در میدان نبرد شکست دهند، کشورهای اروپایی از جمله آلمان را به جنگ جدیدی با روسیه بکشانند، نمی‌دانند که “جنگ مدرن با روسیه برای آنها کاملاً متفاوت خواهد بود”.رهبر روسیه روز پنجشنبه تاکید کرد که فدراسیون روسیه تانک های خود را به مرزهای کشورهای غربی نمی فرستد، اما مسکو “چیزی برای پاسخگویی دارد و استفاده از خودروهای زرهی به این موضوع پایان نمی دهد.”

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here