قطر غنی را چند خرید؟

0
73

قطر غنی را چند خرید؟

پنجشنبه ۱۳ دلو ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳اشرف غنی نه تنها خود را در بدل ۱۱۰ میلیون دالر فروخت؛ بلکه خاک و کشور و حاکمیت ملی و استقلال سیاسی و مردم و ناموس و سرزمین و ارتش و نظام و دستاوردهای بزرگ ۲۰ ساله را نیز واگذار کرد.

قطر غنی را چند خرید؟

رسانه‌های ایتالیایی با نشر یک گزارش تحقیقی می‌گویند که دولت قطر به اشرف‌غنی بیش از ۱۱۰ میلیون دالر پول پرداخت کرد تا در برابر طالبان نجنگد.

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا گزارش داده که قبل از سقوط کابل، ماجد القحطانی؛ نماینده قطر در کابل بوده و در ارگ با اشرف‌غنی دیدار داشته است.

این شبکه سند دریافت یک ۱۱۰ میلیون و ۴۷۸ هزار دالری توسط اجمل احمدی؛ نماینده خاص اشرف‌غنی و رییس وقت بانک مرکزی از نماینده قطر به تاریخ ۷ جولای ۲۰۲۱ را نشر کرده‌است.

آرشیو وزارت خارجه قطر هم نشان می‌دهد که القحطانی در آن تاریخ در کابل بوده و با اشرف غنی هم در ارگ دیدار داشته است.

۵ هفته بعد از دریافت این «هدیه» امیر قطر، اشرف‌غنی از کابل فرار کرد و طالبان وارد شدند.

به گفته منابع ایتالیایی، از کابل به نیروهای امنیتی افغان دستور داده می‌شد که مقاومت نکرده و عقب‌نشینی کنند.

این گزارش افشاگرانه که با واکنش گسترده مردم افغانستان رو به رو شده، دو واقعیت محرز را دوباره مورد تاکید قرار می دهد: یکی فساد، خیانت، وطن فروشی و عدم تعهد اشرف غنی به نظام و میهن و مردم است و دوم، دخالت مستقیم رژيم قطر در حمایت از تروریزم، تحمیل پروژه طالبان و ساقط کردن نظام جمهوری.

همانطور که اشاره شد هیچیک از این دو واقعیت، قابل انکار نیست و پیش از این نیز بارها احراز شده بود و هیچ شکی درباره آنها وجود نداشته است؛ اما افشاگری تازه به معنای آن است که قطر رسما نظام پیشین افغانستان را با استفاده از پترودالرهای خود، ساقط کرده، رییس جمهوری بدنام و فاسد و خاین و وطن فروش را خریده و در نهایت با تزریق پول، پروژه طالبان را به موفقیت رسانده است.

بنابراین هرگز نباید نقش شیوخ آراسته و شیک پوش قطری را در فروپاشی بزرگ در افغانستان، سقوط نظام جمهوری و خریدن رهبران خاین قومی کشور، نادیده گرفت. مردم افغانستان اکنون به طور مستند متوجه این واقعیت تلخ و دردناک و گزنده می شوند که افزون بر پاکستان و امریکا، فجایعی که پس از فروپاشی بر آنها تحمیل شده، حامیان دیگری نیز داشته که با استفاده از تمام توان و ظرفیت خود برای پیشبرد آن تلاش کرده اند.

نکته مهمی که نباید دست کم گرفته شود، این است که قطر تنها به منظور ساقط کردن نظام جمهوری و تطمیع حقارت بار اشرف غنی مزدور و بی هویت، پول تزریق نکرده؛ بلکه در طول سال هایی که تنها نمایندگی سیاسی طالبان در دوحه مستقر بوده، از جنگ های خونین طالبان و جنایت های هولناک تروریستی در کشور ما حمایت می کرده و در تمام خونریزی هایی که در طول آن سال ها در کشور ما به نام طالبان و از سوی آنان صورت گرفته، رد پای شاهزاده های تروریست پرور قطر نیز وجود داشته است.

یکی دیگر از واقعیت هایی که افشاگری رسانه ایتالیایی احراز می کند، این است که دیگر هیچ تلاشی برای تطهیر و تبرئه اشرف غنی، معنا و مبنا ندارد. او از این پس در ردیف شاه شجاع و عبدالرحمان و محمد یعقوب خان و دیگر شاهان و سلاطین خاین و وطن فروشی قرار می گیرد که تاریخ و حافظه تاریخی مردم افغانستان از آنان با نفرت یاد خواهد کرد.

اشرف غنی نه تنها خود را در بدل ۱۱۰ میلیون دالر فروخت؛ بلکه خاک و کشور و حاکمیت ملی و استقلال سیاسی و مردم و ناموس و سرزمین و ارتش و نظام و دستاوردهای بزرگ ۲۰ ساله را نیز واگذار کرد و به این ترتیب، شاید در میان رهبران وطن فروش تاریخ معاصر افغانستان، نفرت انگیزتر، بدنام تر و خاین تر از همه لقب بگیرد و این چیزی نیست که با اعلامیه های گمراه کننده فیسبوکی، مصاحبه های ریاکارانه رسانه ای یا استفاده از مهره های مزدور و بی هویت و غلام بچه های سرسپرده ای مانند محب و فضلی و صالح و سلام رحیمی و… بتوان آن را زدود و از میان برد.

بنابراین غنی با ۱۱۰ میلیون دالر تنها تاج و تخت غیرمشروع خود در ارگ قدرت را به طالبان مورد حمایت شیوخ قطری نفروخت، او تمام هویت و شخصیت تاریخی اش را در این داد و ستد ننگین و شرم آور معامله کرد تا به جای دومین مغز متفکر جهان، برترین خاین و وطن فروش تاریخ معاصر افغانستان لقب بگیرد.

عبدالمتین فرهمند – جمهور

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here