طالبان از امریکا حمایت لازم را برای اجرای علنی «حکم خداوند» به دست آورده اند!

0
79

 کابل تا فراه برای تماشای «مراسم» قصاص

چهارشنبه ۱۶ قوس ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲امریکا به طالبان چراغ سبز نشان داده که بازگشت به گذشته نفرت انگیز این گروه، مجاز است و آنها از این پس می توانند بدون توجه به «محکومیت های» مضحک سازمان های حقوق بشری به مأموریت پیشین خود در راستای بدنام کردن اسلام و زدودن ایمان از قلب مسلمین، ادامه دهند.

از کابل تا فراه برای تماشای «مراسم» قصاص

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان اعلام کرد که بنا به حکم دادگاه عالی طالبان «حکم خداوند (قصاص) بر یک قاتل روز چهارشنبه در مرکز ولایت فراه تطبیق شد».

طالبان از امریکا حمایت لازم را برای اجرای علنی «حکم خداوند» به دست آورده اند. اگر اینگونه نیست، پس چرا در حدود یک و نیم سال گذشته که از حاکمیت آن گروه بر کشور می گذرد، چنین چیزی رخ نداده بود؟ آیا همه چیز منتظر فتوای اخیر ملا هبت الله آخوندزاده درباره اجرای حدود و قصاص بود؟ نه هرگز. واقعیت این است که طالبان در این مدت از امریکا می ترسیدند. آنها مجبور بودند پنهانکاری کنند، به تظاهر و ریاکاری رو بیاورند و حتی رسما اعلام کنند که «تغییر» کرده اند. با گذشت زمان و به ویژه پس از دیدارهای اخیر میان رهبران سیاسی، نظامی و جاسوسی امریکا و طالبان در قطر و امارات، واشنگتن به رهبران طالبان، اجازه داد تا بدون نگرانی از پیامد جنایت های شان به آدمکشی رو بیاورند و هرکسی را که اراده می کنند به سادگی از سر راه بردارند، در جامعه رعب و وحشت ایجاد کنند و با اجرای عریان و علنی احکام خشن، چهره ای زشت و نفرت انگیز و غیرقابل تحمل از اسلام که به «سهله سمحه» شهرت دارد، ارائه دهند تا نسل های آینده به سادگی از اسلام فاصله بگیرند و دشمنان اسلام نیز با استناد به جنایت های طالبان، بدون صرف کمترین هزینه ای آن را به عنوان قرائت واقعی از این دین حنیف که پیامبر آن «رحمت برای عالمیان» بود، معرفی کنند.

این نخستین بار پس از حاکمیت دوباره طالبان است که چنین حکمی را اجرا می‌کنند.

طالبان از مردم خواسته بوده تا به ورزشگاه عمومی ولایت فراه برای تماشای جریان اجرای قصاص بیایند.

در بیانیه آقای مجاهد آمده که به این مناسبت مراسمی برگزار شده بود و در آن مقام‌های ارشد حکومت طالبان از جمله عبدالحکیم حقانی، قاضی‌القضات طالبان، عبدالغنی برادر؛ معاون نخست‌وزیر،‌ سراج‌ حقانی؛ سرپرست وزارت داخله، خالد حنفی؛ سرپرست وزارت امر به معروف، امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه، حبیب‌الله آغا؛ سرپرست وزارت معارف و شماری دیگر از مقام‌های حکومت طالبان حضور داشته اند.

سخنگوی طالبان گفته است که در جریان اجرای این حکم صدها نفر از ساکنان فراه هم حضور داشتند.

مجاهد گفته که قصاص در حضور این مقام‌ها از سوی «پدر مقتول» با شلیک گلوله «کلاشنیکوف» اجرا شده است.

نفس کشتن یک نفر آنهم برای گروهی به نام طالبان، هیچ اهمیتی ندارد. آنها در طول ۳۰ سال گذشته هزاران نفر را کشته اند؛ زمانی که نه «قاضی القضات» داشتند، نه «دادگاه های سه گانه» ای وجود داشت و نه حتی کسانی که این جنایت ها را مرتکب می شدند، سواد خواندن و نوشتن داشتند تا برای کشتارهای فجیع شان، استدلال ها و مستندات «شرعی» داشته باشند.

در آن زمان هم اعضای طالبان به نام «خداوند» آدم هایی را می کشتند که خداوند به آنها موهبت حیات اعطا کرده بود. امروز هم ذبیح الله مجاهد کشتن یک نفر در فراه را اجرای حکم خداوند می خواند و به آن افتخار می کند.

در این میان، آنچه بیش از ریختن خون یک انسان که از نظر قرآن، مساوی با ریختن خون تمام انسان ها است، اهمیت دارد، پیامی است که رهبران طالبان با این اقدام به مردم افغانستان، کشورهای جهان و سازمان های بین المللی مخابره می کنند.

آنها برای کشتن یک نفر در فراه، «مراسم» برگزار کردند، از مردم خواستند تا برای تماشای مرگ فجیع یک نفر به ورزشگاه ولایت فراه بروند و تقریبا تمام مقام های ارشدشان از کابل راهی فراه شدند تا در «تماشای مراسم» خونریزی، شرکت کنند.

این به معنای آن است که طالبان به سرعت به گذشته وحشتناک شان برمی گردند. احتمالا آنها از امریکا مجوز لازم برای بازگشت به ذات و هویت و ماهیت اصلی و واقعی خود را دریافت کرده اند.

به بیان بهتر، طالبان از امریکا حمایت لازم را برای اجرای علنی «حکم خداوند» به دست آورده اند. اگر اینگونه نیست، پس چرا در حدود یک و نیم سال گذشته که از حاکمیت آن گروه بر کشور می گذرد، چنین چیزی رخ نداده بود؟ آیا همه چیز منتظر فتوای اخیر ملا هبت الله آخوندزاده درباره اجرای حدود و قصاص بود؟ نه هرگز. واقعیت این است که طالبان در این مدت از امریکا می ترسیدند. آنها مجبور بودند پنهانکاری کنند، به تظاهر و ریاکاری رو بیاورند و حتی رسما اعلام کنند که «تغییر» کرده اند. با گذشت زمان و به ویژه پس از دیدارهای اخیر میان رهبران سیاسی، نظامی و جاسوسی امریکا و طالبان در قطر و امارات، واشنگتن به رهبران طالبان، اجازه داد تا بدون نگرانی از پیامد جنایت های شان به آدمکشی رو بیاورند و هرکسی را که اراده می کنند به سادگی از سر راه بردارند، در جامعه رعب و وحشت ایجاد کنند و با اجرای عریان و علنی احکام خشن، چهره ای زشت و نفرت انگیز و غیرقابل تحمل از اسلام که به «سهله سمحه» شهرت دارد، ارائه دهند تا نسل های آینده به سادگی از اسلام فاصله بگیرند و دشمنان اسلام نیز با استناد به جنایت های طالبان، بدون صرف کمترین هزینه ای آن را به عنوان قرائت واقعی از این دین حنیف که پیامبر آن «رحمت برای عالمیان» بود، معرفی کنند.

بنابراین، اجتماع بزرگ مقام های ارشد طالبان به شمول سراج الدین حقانی که به ترور و آدمکشی شهرت دارد و هنوز هم در فهرست سیاه تروریست های تحت تعقیب امریکا قرار دارد و نیز امیرخان متقی؛ رییس دستگاه دیپلماسی و غنی برادر؛ معاون نخست وزیر طالبان که پیش از این، مذبوحانه تلاش می کردند تا چهره جدید طالبان را به جهان معرفی کنند و خود را اهل مدارا و مسامحه و بردباری و شکیبایی نشان دهند، در «مراسم» قصاص یک نفر در فراه، بیانگر آن است که امریکا به طالبان چراغ سبز نشان داده که بازگشت به گذشته نفرت انگیز این گروه، مجاز است و آنها از این پس می توانند بدون توجه به «محکومیت های» مضحک سازمان های حقوق بشری به مأموریت پیشین خود در راستای بدنام کردن اسلام و زدودن ایمان از قلب مسلمین، ادامه دهند.

به این ترتیب، آنچه در فراه رخ داد، اجرای حکم خداوند نبود، سرآغاز یک مأموریت شیطانی برای بدنام کردن اسلام اصیل و واقعی با ارائه نسخه اسلام امریکایی بود.

نرگس اعتماد – جمهور

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here