رئیس موساد مورد حمله سایبری قرار گرفت

0
38

رئیس موساد مورد حمله سایبری قرار گرفت

شنبه ۲۸ حوت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶ بعد از حمله سایبری به پایگاه انترنتی ده‌ها وزارتخانه رژیم اسرائیل که به توقف فعالیت آنها منجر شد، کمپیوتر شخصی رئیس موساد نیز مورد حمله هکری قرار گرفت.

رئیس موساد مورد حمله سایبری قرار گرفت

به گزارش امور بین الملل خبرگزاری جمهور، بعد از حمله سایبری به پایگاه انترنتی ده‌ها وزارتخانه رژیم اسرائیل که به توقف فعالیت آنها منجر شد، کمپیوتر شخصی رئیس موساد نیز مورد حمله هکری قرار گرفت.

این گزارش می افزاید در این حمله سایبری، هکرها موبایل همسر رئیس موساد را نیز هک کرده اند. تنها دو روز از بزرگترین هک تاریخ اسرائیل گذشته بود که هکر‌ها این بار به کمپیوتر و موبایل رئیس موساد نفوذ کردند. باراک راوید روزنامه نگار اعلام کرد هکر‌ها فقط توانسته اند به یک سری اطلاعات قدیمی رئیس موساد دست پیدا کنند. هر چند این بار اسرائیل خبر نفوذ هکر‌ها را انکار نکرد، ولی به گفته کارشناسان، هدف اصلی این رژیم کوچک انگاشتن آسیب پذیری رژیم بوده است.

هکر‌ها حتی خانه رئیس موساد را روی نقشه نشان دادند. همچنین هکرها توانستند تصاویر ضبط شده توسط کمره موبایل وی از جمله فلم زمانیکه از جنگ سی وسه روزه به دنمارک فرار کرده بود‏، و اسناد فرار مالیاتی اش را نیز نشان دهند.

نشان دادن کتابخانه محل سکونت رئیس موساد، مشخص کرد هکر‌ها از هشت سال پیش تا اکنون او را زیر نظر داشته اند و اسناد مهمی از دستگاههای حساس امنیتی رژیم اسرائیل بدست آنها افتاده است.

هنوز رئیس موساد در شوک افشای اطلاعاتش بود که روزنامه هآرتص نوشت موبایل همسر رئیس موساد نیز هک شده است. پیشتر هکر‌ها به اسناد و عکس‌های شخصی وزیر جنگ اسرائیل نیز دست پیدا کرده بودند.

نفوذ به شرکت تولید کننده نرم افزار‌های جاسوسی، ورینت، شرکت امنیتی رافائل، گنبد آهنین، اطلاعات سامانه هوانوردی، سایت‌های اصلی وزارتخانه‌های اسرائیل و همچنین هک برخی مسئولان، تنها بخشی از سوابق حمله هکر‌ها به اسرائیل است.

خبرگزاری جمهور– بین الملل

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here