فاریاب در معرض خشم وانتقام تمامیت طلبان وسقوط پنجمین ولسوالی طی ده روز اخیر!

0
521

سقوط پنجمین ولسوالی فاریاب؛ جنگ به نزدیکی شهر میمنه رسید

هشت صبح۲۹ جوزا ۱۴۰۰

۸صبح، بلخ: منابع محلی در ولایت فاریاب می‌گویند که با سقوط ولسوالی خواجه‌سبزپوش به دست طالبان، جنگ تا پاسگاه‌های کمربندی شهر فاریاب در پنج کیلومتری شهر میمنه رسیده است.

طبق اطلاعات منابع، ولسوالی خواجه‌سبزپوش جمعه‌‌شب، بیست‌وهشتم جوزا، به دست طالبان سقوط کرد. خواجه‌سبزپوش پنجمین ولسوالی فاریاب است که در جریان چند هفته اخیر سقوط کرده است.

عبدالمنان قاطع، عضو شورای ولایتی فاریاب، به روزنامه ۸صبح گفت که ولسوالی خواجه سبزپوش فاریاب نیمه‌های شب گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرد.

به گفته او، فرمانده پولیس ولسوالی خواجه‌سبزپوش با شش نفر از سربازانش به طالبان تسلیم شده‌ است.

این عضو شورای ولایتی از حکومت مرکزی انتقاد کرد که برنامه‌ای برای مدیریت جنگ ندارد، در حالی که ولسوالی‌های فاریاب یکی پس از دیگر سقوط می‌کند، جنگ در حدود پنج کیلومتری شهر میمنه رسیده است.

عبدالمنان قاطع افزود که منطقه عرب‌آق‌سای در غرب شهر میمنه شب گذشته شاهد درگیری شدید بود.

 این عضو شورای ولایتی خاطرنشان کرد که شهر میمنه، مرکز فاریاب از چهار طرف در حال محاصره است و اگر حکومت توجه نکند، خطر سقوط مرکز و ولسوالی‌های دیگر نیز وجود دارد.

منابع امنیتی در ولایت فاریاب هرچند در مورد جزئیات درگیری با گروه طالبان و سقوط ولسوالی‌ها به رسانه‌ها چیزی نمی‌گویند، اما کریم یورش سخنگوی، پولیس فاریاب، به روزنامه ۸صبح گفت که در روزهای پیشرو عملیات‌های بازپس‌گیری ولسوالی‌ها آغاز می‌شود.

 گفتنی است که پیش از این ولسوالی‌های قیصار، شیرین‌ تگاب، دولت‌آباد و المار فاریاب به دست طالبان سقوط کرده بود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here