ترکیه به یونان درباره توسعه مرزهای آبی در مدیترانه هشدار داد

0
846

ترکیه به یونان درباره توسعه مرزهای آبی در مدیترانه هشدار داد

ترکیه به یونان درباره توسعه مرزهای آبی در مدیترانه هشدار داد

© AP Photo / Vadim Ghirdaجهان16:44 29.08.2020دریافت لینک کوتاه 0  0  0ما را دردنبال کنید

معاون رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی اقدامات یونان در گسترش دادن آب‌های سرزمینی خود را به نوعی اعلان جنگ توصیف کرد.

یونان با ترکیه اعلام آمادگی جنگ کرد

© SPUTNIK / EVGENIY ODINOKOVیونان با ترکیه اعلام آمادگی جنگ کردبه گزارش اسپوتنیک، فواد اوکتای معاون رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی با خبرگزاری انادولو، اقدامات یونان در گسترش دادن آب‌های سرزمینی خود را به نوعی اعلان جنگ دانست و گفت: اگر تلاش‌های آتن در گسترش آب‌های سرزمینی‌اش دلیل جنگ نیست، پس چیست؟

وی در ادامه تاکید کرد، که ترکیه از حقوق خود در شرق مدیترانه و دریای اژه نمی‌گذرد و افزود: ملت ما به دستورهای دیگران زمانی که بحث استقلال و آزادی ما مطرح است، توجه نخواهد کرد. ما از اتحادیه اروپا توقع داریم انصاف داشته باشد.

این مقام ارشد ترکیه همچنین گفت: در صورتی که یونان از مرزهای دریایی خود عبور کند، راهی به جز جنگ برای انقره باقی نمی‌ماند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در تماسی تیلیفونی با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو درباره تحولات دریای مدیترانه صحبت کرد.

اردوغان در این تماس تیلیفونی بر همراهی ترکیه با راه‌حلی عادلانه که برای تمامی کشورهای ساحلی دریای مدیترانه مزیت داشته باشد، تاکید کرد و افزود، ترکیه همچنان به حمایت از حقوق و منافع خود در هر مکان و زمان ادامه خواهد داد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here