طالبان واندیشه های امارت اسلامی!

0
726

طالبان: تا برپایی “نظام خالص اسلامی” به مبارزه ادامه می‌دهیم

طالبان در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز استرداد استقلال افغانستان گفت که این گروه تا برقراری استقلال و برپایی نظام اسلامی به مبارزه ادامه خواهد داد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، طالبان با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت صد و یکمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان از انگلیس نوشت که این گروه برای رسیدن به استقلال و برپایی “نظام خالص اسلامی” تا حد توان به مبارزه همه جانبه ادامه خواهد داد.

بیانیه می‌افزاید: ما به کسی اجازه نمی‌دهیم که در راستای رسیدن به این آرمان والا و مقدس حائل ایجاد کند.

طالبان که توافق با آمریکا را “توافقنامه برای پایان دادن به اِشغال” می‌خواند ادامه داد که افغانستان بار دیگر در آستانه آزادی و استقلال قرار دارد و از جامعه جهانی و بویژه کشورهای منطقه نیز خواست تا مردم افغانستان را در راستای استرداد استقلال و رسیدن به اهداف مشروع ایشان کمک نمایند.

پیش از این نیز «هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان با انتشار پیامی به مناسب فرارسیدن عید قربان گفته بود که افغانستان در آستانه حاکمیت “نظام اسلامی” قرار دارد.

دولت افغانستان اولویت خویش را در مذاکرات بین‌الافغانی تامین آتش‌بس و برقراری صلح می‌داند اما طالبان تاکید کرده که در گفت‌وگوها درباره ماهیت نظام سیاسی آینده افغانستان تصمیم‌گیری خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here