بازی جدید استخبارات پاکستان وجنگ زرگری با ملا برادر

0
979

شمار مبتلایان: 22.692.350شمار بهبود یافتگان: 14.553.377شمار قربانیان: 793.915JHU CSSEتحریم معاون سیاسی طالبان از سوی پاکستان

تحریم معاون سیاسی طالبان از سوی پاکستان

© Sputnik / PMافغانستان13:04 22.08.2020(اخرین تجدید 13:05 22.08.2020)دریافت لینک کوتاه 0  0  0ما را دردنبال کنید

وزارت خارجه پاکستان از اعمال تحریم‌های جدید در برابر معاون سیاسی طالبان و سرکرده شبکه حقانی بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خبر داد.

هشدار جدی وزیرامور خارجه آمریکا به ملا برادر

© AFP 2020 / GETTY IMAGES / ZACH GIBSONهشدار جدی وزیر امور خارجه آمریکا به ملا برادربه گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقامات پاکستان اعلام کردند بر پایه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل این کشور محدودیت‌های جدید برای «ملا برادر» معاون سیاسی طالبان و «سراج الدین حقانی» سرکرده شبکه حقانی و سایر رهبران طالبان وضع کرده است. 

این حکم در حالی صادر شده که ملا برادر معاون سیاسی طالبان در حال حاضر رئیس هیات مذاکره کننده در قطر بوده و توافق میان امریکا و طالبان نیز توسط وی امضا شد.

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد، بر اساس قطعنامه شماره 2255 شورای امنیت اموال رهبران طالبان و شبکه حقانی ضبط شده و این افراد محدودیت سفر خواهند داشت. 

زاهد چودهری، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در جمع خبرنگاران در این باره گفت: این محدودیت‌ها جدید نیست و پیش از این نیز پاکستان محدودیت‌هایی در راستای قطعنامه شورای امنیت بر این گروه اعمال کرده است. 

وی تاکید کرد: این اقدام تاثیری چندانی نخواهد داشت و این محدودیت‌های برای مدت طولانی بر این افراد وضع شده است.

یادآوری می کنیم، که پاکستان بارها اعلام کرده که این کشور نقش مهمی در روند صلح افغانستان داشته و بدنبال صلح و ثبات در این کشور است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here