بلک واتر: نقش ما در افغانستان به طالبان داده شده است

0
771
افغانستان

دریافت لینک کوتاه
ما را دردنبال کنید

رییس شرکت خصوصی امنیتی بلک واتر اعلام کرده که پس از امضای توافق‌نامه صلح نقشی که قرار بود این شرکت در افغانستان داشته باشد، به گروه طالبان واگذار شده است.

به گزارش اسپوتنیک،  ایریک پرینس رییس شرکت خصوصی امنیتی بلک واتر آمریکا به تازگی گفته است، نقشی که قرار بود در افغانستان به شرکت بلک واتر داده شود، هم اکنون پس از امضای توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان، به طالبان داده شده است.

پرینس افزوده که او تلاش زیاد کرد تا در ادامه جنگ در افغانستان به شرکت بلک واتر نقش داده شود، اما موفق به کسب این نقش نشده است.

به گفته او، بر بنیاد توافقنامه آمریکا و طالبان، این گروه مکلف است تا در برابر داعش، القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی که بر ضد منافع امریکا کار می‌کنند، بجنگند.

او تاکید کرده، این دقیقاً همان ماموریتی است که دولت آمریکا نزدیک به 20 سال پیش به شرکت بلک واتر داده بود تا در افغانستان و منطقه به نفع آمریکا جنگ کند.

بلک‌واتر یک شرکت نظامی خصوصی امریکایی است که در سال 1977 میلادی توسط اریک پرینس بنیان‌گذاری شد و در زمینه مدیریت خطر، ارائه خدمات لجستیکی، امنیتی و نیروهای مسلح خصوصی فعالیت می‌کند.

این شرکت سال‌ها در عراق و افغانستان به نفع ایالات متحده جنگیده است.

در عراق، نام این گروه با یکی از چالش برانگیزترین پرونده‌های حقوق بشری نیروهای خارجی گره خورده است که در آن، نیروهای این گروه به شکنجه‌های خشن و قتل‌های فجیع غیر نظامیان عراقی، متهم شده‌ است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here