تجاوز گروهی طالبان بالای دو دختر نوجوان و حمله مردم خواجۀ غار بالای زندان طالبان

0
920

چهار کشته در حمله شماری از مردم محلی به زندان طالبان

۲ ساعت پیش

افغانستان
توضیح تصویر،تخار یکی از ولایت‌های نا آرام افغانستان است

مقام‌های محلی در ولایت تخار در شمال شرق افغانستان می‌گویند شب گذشته دوشنبه (۱۳ اسد/مرداد) شماری از مردم ولسوالی خواجه غار این ولایت، به یک زندان طالبان در منطقه دارالعلوم این ولسوالی یورش بردند که “به دلیل تیراندازی افراد طالبان چهار نفر کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.”

محمد عمر، ولسوال خواجه غار به زلمی آشنا خبرنگار بی‌بی‌سی در شمال شرق افغانستان گفت مردم خواستار تحویل‌دهی اعضای گروه طالبان بودند که متهم به تجاوز به دختری در این ولایت هستند و در این زندان گروه طالبان نگهداری می‌شدند.

منابع محلی نیز گفته‌اند که اکنون شمار افراد تجمع کننده در حال افزایش است و شماری از جنگجویان گروه طالبان نیز به دست مردم اسیر شده‌اند.

به گفته منابع محلی، طالبان روز گذشته اعلام کرده بودند که این سه متهم را به ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز منتقل کنند که مردم محل با انتقال آنان مخالفت کرده و خواستار تحویل متهمان به مردم محل شدند که این کار منجر به درگیری میان افراد طالبان و مردم محل شد. آنان می‌گویند که سه نفر از مردم محل کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.

هفتم اسد/ مرداد مقام‌های محلی تخار و مسئولان کمیسیون حقوق بشر افغانستان در شمال‌شرق این کشور تایید کرده بودند که “مردان مسلح” دو دختر نوجوان را در ولسوالی “خواجه غار” این ولایت از خانه‌شان بیرون برده و یکی آنها را “مورد تجاوزگروهی” قرار داده‌اند.

ولسوال خواجه غار به بی‌بی‌سی گفته بود که این حادثه در منطقه تحت کنترل طالبان رخ‌داده و او مدعی بود که این افراد “وابسته به گروه طالبان” هستند.

ولسوال خواجه غار گفته بود که “سه مرد مسلح طالبان در ولسوالی خواجه غار وارد یک منزل شده، دو دختر نوجوان را ازخانه بیرون کرده و بر یکی از آنها تجاوز گروهی کرده‌اند. “

این دختران ۱۴ و ۱۶ ساله اعلام شده بودند.

درهمین حال گروه طالبان این رویداد را تائید کرده بودند ولی گفته بودند که مرتکبان این حادثه از اعضا گروه طالبان نیستند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان پیش از این به بی‌بی‌سی گفته بود که آنها عاملان این قضیه را بازداشت کرده‌اند و پس از تحقیق آنها را محاکمه خواهند کرد.

طالبان درباره حادثه امروز تاکنون ابراز نظر نکرده‌ و سخنگوی این گروه گفته که موضوع را بررسی می‌کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here