شهردار واشنگتن نام میدان جلوی کاخ سفید را به میدان ‘جان سیاه‌پوستان مهم است’ تغییر داد

0
963

شهردار واشنگتن نام میدان جلوی کاخ سفید را به میدان ‘جان سیاه‌پوستان مهم است’ تغییر داد

نقاشیحق نشر عکسGETTY IMAGES
Image captionنقاشی روی کف خیابان منتهی به کاخ سفید

شهردار واشنگتن، پایتخت آمریکا در انتقاد به دونالد ترامپ، نام میدان بیرون کاخ سفید را به میدان “جان سیاه‌پوستان مهم است” تغییر داده است.

موریل باوزر، شهردار واشنگتن که یک دموکرات است، از یک نقاشی (مورال) در کف خیابان منتهی به کاخ سفید با همین موضوعیت رونمایی کرده است.

شهردار پایتخت آمریکا همچنین از آقای ترامپ خواسته است تا سربازان فدرال را از واشنگتن خارج کند.

اقدامات نمادین شهردار واشنگتن در حالی انجام شده که انتظار می‌رود پایتخت آمریکا امروز و فردا شاهد تظاهرات بیشتری باشد.

اما این اقدامات شهردار با انتقادهایی مواجه شده است. در این انتقادها گفته شده چنین اقداماتی، “تنها برای پرت کردن حواس‌ها از تغییر واقعی سیاست‌هاست.”

شمار ساکنان سیاهپوست واشنگتن بیشتر از ساکنان سفیدپوست آن است اما این شهر دارای بالاترین سطح نابرابری اقتصادی بین خانوارهای سیاه و سفید در ایالات متحده است.

آقای ترامپ در توییتر خود تهدید کرد که اگر شهردار واشنگتن، با نیروهای گارد ملی “به خوبی”رفتار نکند، گروه دیگری از زنان و مردان را به پایتخت می‌آورد. معلوم نیست رئیس‌جمهوری آمریکا به چه کسانی اشاره می‌کند.

واشنگتن دی سی ایالت نیست و شهردار آن اختیارات فرمانداران ایالت‌ها را ندارد و نمی‌تواند در مورد اعزام نیروهای گارد ملی تصمیم بگیردحق نشر عکسGETTY IMAGES
Image captionواشنگتن دی سی ایالت نیست و شهردار آن نمی‌تواند در مورد اعزام نیروهای گارد ملی تصمیم بگیرد

نیروهای وزارت امنیت داخلی، اف‌بی آی، اداره مهاجرت و گمرک (ایس)، ارتش و گارد ملی از جمله نیروهایی هستند که در یک هفته گذشته با معترضان مواجه شدند.

واشنگتن دی سی ایالت نیست و شهردار آن اختیارات فرمانداران ایالت‌ها را ندارد و نمی‌تواند در مورد اعزام نیروهای گارد ملی تصمیم بگیرد. در پایتخت آمریکا، تصمیم‌گیری در این مورد با وزیر ارتش است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here