زندان پل‌چرخی جایزه بهترین هتل سال را گرفت – طنز

0
1263

زندان پل‌چرخی جایزه بهترین هتل سال را گرفت – طنز

موسا ظفر

سازمان هتل‌های جهان هتل پل‌چرخی را به عنوان بهترین هتل سال در افغانستان شناخت. در اعلامیه این سازمان آمده است که خدمات هتل پل‌چرخی نسبت به سال‌های قبل خیلی بهتر شده است، در حالی که در خدمات دو هتل پنج ستاره دیگر – هتل سیرینا و انترکانتیننتال – تغییر خاصی نیامده است. مودواردو لگان‌لگان، رییس سازمان هتل‌های جهان، پل‌چرخی را الگوی مدیریت منطقه دانست و از اشرف غنی، مدیر زندان پل‌چرخی، به عنوان بهترین هتل‌دار جهان یاد کرد.

آقای لگان‌لگان در سخنرانی خود گفت: «آن‌چه خوبان همه دارند، پل‌چرخی تنها دارد. در این زندان از چرس مقبول وطنی گرفته تا بلک لیبل اصلی، هیرویین خالص و بچه‌های سفید شیرپیره‌ای یافت می‌شود. در ضمن، مسافران عزیز می‌توانند با قیمت نازل از خدمات قاتل‌های حرفه‌ای، دزدان مجرب، راه‌گیر‌های باتجربه، سارنوالان دلسوز و قضات رحم‌دل مستفید شوند. این چیزها در اکثر هتل‌های جهان میسر نیست.»

اشرف‌غنی احمدزی، مدیر زندان پل‌چرخی، پس از دریافت جایزه بهترین مدیر سال در سخنرانی خود گفت: «قبل از این‌که من رییس جمهور منتخب افغانستان انتخاب شوم، پل‌چرخی یک زندان طبیعی بود که حکم‌رانان قبلی هیچ توجهی به آن نداشتند. مردم این زندان حتا برق بیست‌وچهار ساعته نداشتند. از فضل خداوند جلوشانو امروز پل‌چرخی تبدیل به بزرگ‌ترین تفریح‌گاه برای طلبای کرام و مجرمین محترم شده است. دولت افغانستان متعهد است که تا سال ۲۰۲۴ پل‌چرخی را از طریق هفت دهلیز هوایی به بازارهای جهانی وصل نماید، انترنت ۵جی را به صورت رایگان در اختیار مسافرین قرار دهد و پروازهای مستقیم میان پل‌چرخی و استانبول را آغاز نماید. با درآمد حاصله از این هتل، انشالا و تالا دولت افغانستان می‌تواند به هر شهروند خود تا یازده کیلو گندم تقسیم کند.»

مسافرانی که در هتل پل‌چرخی اقامت داشته‌اند، در Trip Adviser خدمات این هتل را بهتر از خدمات Palms Casino Resort که در لاس‌وگاس امریکا موقعیت دارد، دانسته‌اند.

فیلمون رابابکا، مسافری از کشور اوگاندا که چندی قبل با هفت کیلو هیرویین در نشیمن‌گاهش از میدان ‌هوایی کابل دستگیر شده بود در ترپ ادوایزر نوشته است: «انسان‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: آنانی که در زندان پل‌چرخی بوده‌اند و آنانی که نبوده‌اند. کسانی که نبوده‌اند، در حقیقت از زنده‌گی چیزی نمی‌دانند. آن‌ها فقط نفس کشیده‌اند.»

محمد مهرالله باغ‌قاضی، یکی دیگر از مسافران این هتل، نوشته است: «پدرا! جگرم د جگر‌تان. هر چه کار دارید، فقط نام‌شه کامنت کنید، لالای‌تان بیست دقیقه بعد در پل‌چرخی حاضر می‌کنه. عکسشه به ثبوت برتان رایی می‌کنه. از لالای‌تان فقط یک نصیحته گوش کنین که نماز خوده همیشه بخوانین. موشکلات زنده‌گی‌تان کلش برطرف می‌شه. عزت زیاف.»

عبدالله منصور ابوحمزه الوردک که از ده ستاره، نه‌ونیم ستاره به هتل پل‌چرخی داده، نوشته است: «اندیوالان هست. ملا صاب هست. کشمش هست. نماز جماعت او روژه مات هست. ابومالک الکندوزی هر شبانه ماساژ ارائه می‌فرمایند. انشاالله و تعالی از هیچ چیزیش کم نیست. که هر وقت خلاص می‌شی، بیست هزار افغانی او یو کالی، یو واسکت، یو لنگی جیب‌خرچه می‌ته. از دوستان ما هر کس که د جهاد نه خسته شده باشد، باید یک بار این‌جا استراحت بفرماید. دیره یو شه جای است.»

محمدحسین قلعه‌خشک که قبلاً در حوزه سیزدهم خدمات بایسکل و موبایل و بکسک‌جیبی ارایه می‌کرد، در توصیف این هتل نوشته است: «یاره گمشکو. عجب جایه. از برچی کده خو صد برابر لوکس استه. گل‌و‌لای نیه، برق استه، کوچه‌هایش نقشه‌کشی استه، راه‌بندان که هیچ نیسته، مینی‌بوس ندره، آو و نان شی هم خوبه. جواد بچیم اگه پیام مره دیدی، هر دوی شمو قد کریم بروید د حوزه بگویید ما د مکتب جنگ کدیم. خوده دزد معرفی نکونین که حوزه دستگیر نموکونه. زودتر کارهای خوده جور کنید که قید از مه فقط شش ماه دیگه مانده. خدا کنه که د کدام بخشش برابر نشوم.»

تا هنوز هفت شرکت سیاحتی چندملیتی پیشنهاد خرید هتل پل‌چرخی را به دولت افغانستان سپرده‌اند. ویلیام فلاورسن، رییس شرکت هتل‌های زنجیره‌ای شنگریلا، به خبرنگاران گفته است که اگر دولت افغانستان حاضر به فروش این هتل شود، او حاضر است آن را به قیمت چهار میلیارد دالر بخرد. آقای فلاورسن به تلویزیون الجزیره گفته است: «پیشنهاد ما خوب است. دولت افغانستان می‌تواند با این پول چندین طیاره مگ۲۱ بخرد و در خدمت شاروالی کابل قرار دهد تا شاروال صاحب با کمبود امکانات مواجه نشود.»

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here