فارسی محمدحنیف اتمر نامزد‌وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه شد

محمدحنیف اتمر نامزد‌وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه شد

0
1077

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور، با صدور دو حکم جداگانه، محمدحنیف اتمر را به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین کرده است.

در اعلامیه‌ای که امروز شنبه، شانزدهم حمل، از سوی ارگ ریاست جمهوری به نشر رسید، آمد است: «رییس جمهور کشور به تأسی از حکم فقرۀ ۱۳ ماده ۶۴ قانون اساسی، محمدحنیف اتمر را به حیث نامزدوزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین کرد و برایش در امور محوله آرزوی موفقیت نمود.»

محمدحنیف اتمر به عنوان مشاور امنیت ملی محمداشرف غنی برای چهار سال در حکومت وحدت ملی کار کرده است.

او هم‌چنان تجربه کار به عنوان وزیر در وزارت‌های انکشاف دهات، معارف و امور داخله را دارد.

محمدحنیف اتمر یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بود که در این انتخابات، کارزارهای انتخاباتی خود را آغاز نکرد.

هرچند گفته شد که دسته انتخاباتی او زیر نام «صلح و اعتدال» با معاونت محمدیونس قانونی و محمد محقق دچار فروپاشی شده است، اما دفتر اتمر با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که به دلیل اولویت دادن به صلح و استفاده کمپینی تیم ارگ (محمداشرف غنی) از قدرت، کارزارهای انتخاباتی خود را متوقف کرده است.

او از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرد و محمد محقق معاون دوم او به دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به رهبری عبدالله عبدالله پیوست.

محمدحنیف اتمر در جریان انتخابات سال گذشته انتقادهای تندی را علیه محمداشرف غنی مطرح می‌کرد و از طراحان «حکومت سرپرست» برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود. او حتا زمانی که از مشاوریت امنیت ملی استعفا داد، دلیل آن را اختلاف دیدگاه با رهبری حکومت عنوان کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here