فارسی معاون دوم ریاست جمهوری بخاطر نشر عکس تقلبی عذرخواهی کرد

معاون دوم ریاست جمهوری بخاطر نشر عکس تقلبی عذرخواهی کرد

0
1013

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری بابت نشر عکس تقلبی از برگه فیسبک معاونیت دوم ریاست جمهوری، عذرخواهی کرد.

معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان پس از آن از طریق برگه فیسبکش پوزش خواست که یک قطعه عکس دسته جمعی که به روز دوشنبه در مقر سفارت انگلستان در کابل گرفته شده بود، با دستکاری و حذف تصویر ژنرال دوستم معاون نخست ریاست جمهوری از عقب تصویر، نسخه دستکاری شده آن را از برگه معاونیت دوم ریاست جمهوری افغانستان منتشر شده بود.

معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشراعلامیه‌ی گفته است که این یک اشتباه تخنیکی بوده و از بابت آن پوزش می‌طلبد.

در پی انتشار خبر محفل امضای تعهدنامه ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه، در پی اشتباه همکاران بخش تخنیکی ما، تصویری از اشتراک کنندگان در این محفل همراه مقام معاون دوم ریاست جمهوری نشر شده است که گویا تصویر ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در آن حذف شده است. ضمن پوزش از این امر، تصویر اصلی در خبر مربوطه انتشار یافته و این اشتباه رفع گردیده است. بدون شک مقام معاونت اول ریاست جمهوری یکی از شخصیت های ملی و مورد احترام همه مردم افغانستان است و ما عمیقا به ایشان احترام داریم.

سفارت انگلستان صبح روز سه شنبه عکس اصلی را روی برگه فیسبک اش منتشر کرد که پس از آن کاربران شبکه های اجتماعی با انتقاد از معاون دوم ریاست جمهوری، هردو عکس را بصورت گسترده همرسانی کردند.

پیش از این ارگ ریاست جمهوری نیز عکس یک نشست رسمی رییس جمهور غنی را که با مقامهای امریکایی در پایگاه نظامی بگرام گرفته شده بود، با استفاده از برنامه فوتوشاپ دستکاری کرده بودند که دقایق پس از نشر افشاء شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here