قانون، عدالت و انصاف؟اشرف غنی دست از تبعیض وجنایت بردار!

0
916

اشرف غنی! به تاریخ برگرد که چرا نظام ها از بین رفتند؟

قانون، عدالت و انصاف؟

صدها زورگو، غاصب زمین و جاسوس در كنار شما در كابل نشسته اند. برای این که انس حقانی را آزاد کنید، قانون جزا را تغییر دادید. حاجی رسا و سایر جنایتكاران را در پی «معاملات انتخاباتی» آزاد می‌کنید. آیا این‌ها مشکل ندارند؟

اما این مرد که در سال ۲۰۱۴ با پولی که از تجارت قانونی آن را به دست‌آورده بود، برای شما کمپاین کرد، و سپس او را برای دفاع از نظام مسلح كردید. او کماکان یک‌صدوپنجاه تن از یاران خود را در این راه از دست داد. اما شما دیگر زورگو خطابش نمودید و در ادامه دست‌گیرش کردید و به کابل آورده و به ارتکاب جرايم و قتل متهمش کردید؛ اما لوی څارنوالی افغانستان و ریاست امنیت ملی پس از بررسی و تحقیق اعلام کردند که قیصاری هیچ پرونده‌ جنایی به نزد آنان ندارد. همچنان در مهان‌خانه امنیت ملی به‌صورت غیرقانونی نگه‌اش داشتید تا این که ازش خواستید که در انتخابات از تیم دولت ساز حمایت کند. و معاملات دیگری که شما با وی انجام دادید، بماند برای یک زمان دیگر.

اما قیصاری پیشنهاد معامله‌ تان را رد کرد و آن را جنگ قبیله‌یی اعلام نمود. اگر قیصاری مقصر بود و حکم دستگیری از طرف شما صادر می‌شد باید در کنارش اسناد و مدارکی نیز صادر می‌کردید. تا از تکرار و سياسى شدن قضیه جلوگیری می‌شد.

در صورتی که شما اسناد و شواهدی در این زمینه داشته باشید، راه‌های زیادی برای دستگیری وی وجود دارد. مطمئن هستم که قیصاری برای اعتراف خودش در نهادهای قضایی حاضر می‌شد. اما شما بی‌هیچ دلیلی در داخل شهر خانه او را بمبارد کردید؛ زیر سقف خانه پسر، دختر، همسر، مادر و خواهر قیصاری چه جرمی داشتند؟

طرفدار هیچ جنایت گر نیستم؛ راه من، راه عدالت است و تفاوت قایل شدن میان نیک و بد از اولیت‌های کاری من است.

باید به تاریخ برگردیم، فکر کنیم که چرا نظام‌ها از بین رفتند؟ به دلیل اعمال بد و غیرقانونی، نظام قدرتمندى ‌را از دست دادیم. اگر خدای ناخواسته گذشته را تکرار کنیم، مقصر بدختی مان خواهیم بود. خیزش سیاسی نباید به قتل عام مردم و ویرانی کشور تمام شود. با این همه، کشورمان در بدترین وضعیت قرار دارد و پیش از همه باید به فکر نجات وطن خود باشیم. از خود گذشتن و به مادروطن پیوستن، کشور را ماندگار می‌سازد.

رحمان بابا می‌گوید:

په عمل د ښو او بدو فهم وکړه

چې په دې کې دې بهبود دى که په ها

انجينر رحمت‌الله نبيل

ریس تیم انتخاباتی امنیت و عدالت

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here