تاشکند» میزبان معاونین وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و افغانستان

0
1074

«تاشکند» میزبان معاونین وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و افغانستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، دیدار دوره‌ای معاونین وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان در تاشکند برگزار شد.

هیئت ازبکستان را در این دیدار «الهام نعمت اف» معاون اول وزیر امور خارجه این کشور بر عهده داشت.

این دیدارها از سال 2008 میلادی هر سال به ابتکار مرکز منطقه‌ای سازمان ملل متحد در حوزه دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی برگزار می‌شود.

هیئت مرکز منطقه‌ای سازمان ملل متحد در دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی را «ناتالیا گرمان» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس مرکز منطقه‌ای بر عهده داشت.

در این مراسم «نوران نیازعلییف» معاون اول وزیر امور خارجه قرقیزستان، «یرجان عاشق بایف» معاون وزیر امور خارجه قزاقستان، «مظفر حسین زاده» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان، «وفا حاجییف» معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان و «ناهید ایثار» معاون وزیر امور خارجه افغانستان شرکت کردند.

در این دیدار مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی، جرائم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و همچنین موضوعات اقتصادی و اکولوژیکی بررسی شد.

معاونین وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی در این دیدار همچنین مسایل روز سیاست و امنیت منطقه‌ای را بررسی و درباره رویدادها و گرایشات تاثیرگذار بر کشورهای آسیای مرکزی و همکاری‌های متقابل با افغانستان تبادل نظر کردند و نتایج فعالیت مرکز منطقه‌ای سازمان ملل متحد در دیپلماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی را در سال جاری میلادی بررسی و برنامه همکاری‌ها برای سال 2020 میلادی را تعیین کردند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here