مولانامحمد عبدالله: اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات در ۲۷ میزان ناممکن است

0
1055

مولانامحمد عبدالله: اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات در ۲۷ میزان ناممکن است

۸صبح، کابل: مولانامحمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات با اشاره به کندی انتقال اطلاعات از دستگاه‌های بایومتریک به سیستم مرکزی معلومات این کمیسیون می‌گوید، اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۷ میزان بر اساس تقویم انتخاباتی ناممکن است.

به گفته او، با وجودی که ‏۱۱روز از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد، از مجموع ۲۶ هزار و ۵۶۸ محل رأی‌دهی تاکنون تنها داده‌های ابتدایی ۲۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه و معلومات نهایی ۱۴ هزار دستگاه بایومتریک به «سرور مرکزی» منتقل شده است.

این کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوکش تأکید کرده است: «اگر معلومات بایومتریک انتخابات ششم میزان چنین طی مراحل شود، اعلان نتایج انتخابات تا ۲۷ میزان ناممکن می‌باشد.»

این در حالی است که بر اساس تقویم انتخاباتی نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری باید تا ۱۱ روز دیگر و نتایج نهایی آن تا یک ماه دیگر در ۱۶ عقرب اعلام شود.

کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این تأکید کرده بود که در تلاش است تا نتیجه ابتدایی و نهایی انتخابات را براساس تقویم انتخاباتی اعلام کند.

بیش‌تر بخوانید:

شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز خواهان اعلام زودهنگام نتایج انتخابات شده بودند.

روز گذشته فضل‌احمد معنوی از اعضای ارشد دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به رهبرای عبدالله عبدالله از کندی کار در کمیسیون مستقل انتخابات انتقاد کرد و از این کمیسیون خواست تا روند شمارش آرای کاغذی را متوقف و تنها آرای بایومتریک شده را شمارش کند.

هم‌چنان گزارش شده است که سرور مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات دچار مشکل فنی شده است.

انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شد. در این انتخابات گفته شده است که حدود ۲.۷ میلیون نفری رأی‌ داده‌اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here