آغاز از بین بردن مسجدها در چین

0
1101
آغاز از بین بردن مسجدها در چین

آغاز از بین بردن مسجدها در چین

© AFP 2019 / Johannes Eisele
افغانستان

دریافت لینک کوتاه
ما را دردنبال کنید

حکومت چین آغاز به از بین بردن مسجد ها و مناره ها کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Independent، ساختمانهایی در ولایت های «مغولستان داخلی»، هنان، نینگشیا و گانسو از بین برده شده اند. به طور خاص، گنبدها و مناره ها در روستایی در نزدیکی شهر لینکسیا که «مکه کوچک چین» نامیده می شود و بزرگترین جمعیت مسلمان چین در آنجا زندگی می کند، منفجر شده اند. علاوه بر این ، مقام های سه مسجد در یوننان را بستند و استفاده از نوشتارهای عربی را در سراسر کشور ممنوع اعلام کردند.

پیش از این و در ماه جون، مقام های چینی گزارش شکنجه زندانیان مسلمان اویغور در اردوگاه ها را تکذیب کردند. به گفته معاون وزیر امور خارجه چین:- “اشتباه این است که «مرکزهای آموزش و آماده سازی حرفه ای» به عنوان اردوگاه های کار اجباری توصیف شده است”.

یادآوری می کنیم، که در اگوست سال 2018، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل گزارش داد که دست کم یک میلیون نماینده اقلیت های قومی در اردوگاه های بسته در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور چین، جایی که گفته می شود آنها دوباره آموزش داده می شوند، نگهداری شده اند. در آنجا مردم را مجبور می کنند تا آوازهای انقلابی بخوانند، ایده های رئیس جمهور شی جین پینگ را مطالعه کنند و به زبان چینی که زبان مادری آنها نیست، صحبت کنند. پکن به طور رسمی وجود اردوگاه ها را به جلوگیری از فعالیت های تروریستی در منطقه نسبت می دهد. در همین حال، افرادی که دوره های آموزش مجدد را پشت سر گذاشته اند، می گویند که افراد در اردوگاه ها شکنجه می شوند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here