سازمان ملل خواستار شروع گفتگوهای بین الافغانی شد

0
1114

سازمان ملل خواستار شروع گفتگوهای بین الافغانی شد

سازمان ملل متحد خواهان آغاز گفتگوها بین حکومت افغانستان و طالبان شده است. سرمنشی سازمان ملل در نشست عمومی شورای امنیت آمادگی این سازمان را به حمایت از این روند اعلام کرد.

    
Tadamichi Yamamoto (picture alliance/AP Images/R.Gul)

تدامچی یاماماتو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان شام روز سه شنبه در سخنرانی خود در شورای امنیت اوضاع سیاسی کنونی افغانستان را شرح داد. او با نگرانی از تلفات غیرنظامیان در افغانستان تاکید کرد که یگانه راه تامین صلح در این کشورآغاز گفتگوهای مستقیم بین افغان ها است.

یاماماتو در بخشی از سخنانش افزود: «رویدادهای روزها و هفته های اخیر نشان می‌دهد که بیش از هر زمان دیگر به یک راه حل سیاسی نیاز است.»

بیشتر بخوانید: ملل متحد: آلمان و قطر روی برگزاری گفتگوی بین‌الافغانی کار می‌کنند

او در مورد تلاش های اخیر برای صلح گفت: «این (تلاش ها) هم امیدواری ایجاد کرده است و هم برای بسیاری ها ترس به وجود آورده است. اما یک نکته واضح است: منازعه تنها می تواند از طریق مذاکرات مستقیم بین مردم افغانستان حل شود. این مذاکرات باید فراگیر بوده و از همه طیف های جامعه افغانستان نمایندگی کند.»

بیشتر بخوانید: رئيس یوناما با نمایندگان طالبان در قطر دیدار کرد

سازمان ملل متحد در حالی خواستار گفتگوهای صلح میان افغان ها شده است که گفتگوهای امریکا و طالبان پس از حدود یک سال به دستور رئیس جمهور امریکا متوقف شد و مردم نگران شدت گرفتن درگیری ها در افغانستان هستند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here