ا درنظر داریم که در آنجا (افغانستان) همیشه حضور داشته باشیم

0
931

ترامپ: ایالات متحده پس از توافق با طالبان، ۸۶۰۰ سرباز خود را در افغانستان نگه می‌دارد

دونالد ترامپ گفته است در صورتی که یک توافق با طالبان صورت بگیرد، شمار سربازان کشورش در افغانستان به ۸۶۰۰ تن کاهش داده می‌شود. ترامپ افزوده است که این سربازان برای مدت دوامدار در افغانستان باقی خواهند ماند.

    
USA - Präsident Trump im Interview mit Reuters im Weißen Haus (Reuters/K. Lamarque)

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز پنجشنبه (۲۹ آگست ۲۰۱۹) در یک مصاحبه با رادیو فاکس نیوز گفت: «ما شمار سربازان خود را به ۸۶۰۰ تن کاهش می‌دهیم و بر مبنای آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.» رئیس جمهور ایالات متحده امریکا افزوده است: «ما درنظر داریم که در آنجا (افغانستان) همیشه حضور داشته باشیم.»

نیروهای امریکایی پس از حملات تروریستی القاعده در یازدهم سپتمبر ۲۰۰۱ بالای ایالات متحده امریکا، وارد افغانستان شدند. در آن زمان رژیم طالبان رهبری این گروه را پناه داده بود.

حالا واشنگتن می‌خواهد مأموریت نظامی خود در افغانستان را پایان بدهد، و بدین منظور از سال ۲۰۱۸ به این طرف با طالبان مذاکره می‌کند. ترامپ گفته است که قطعات کشور خود را زمانی کاهش می‌دهد که طالبان تضمین کنند که این منطقه بار دیگر مورد استفاده القاعده و یا گروه های دیگر بین المللی قرار نمی‌گیرد.

ترامپ تأکید ورزیده است که خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان صورت نمی‌گیرد، و “حفظ نیرو برای جاسوسی مستمر است”. او علاوه کرده است:«حضور خود را باید حفظ کرد.»

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here