در محفلی که با اشتراک معین وزارت اطلاعات و فرهنگ به پاس جشن استقلال افغانستان در هرات برگزار شده بود، شخص دیگری “جانشین” شاه امان الله خان شد.

0
1404
امیر امان الله خان

اشتباه گرفتن تصویر امان الله خان در مراسم رسمی در هرات + ویدیو

© Photo/ wikimedia.org
افغانستان

دریافت لینک کوتاه

در محفلی که با اشتراک معین وزارت اطلاعات و فرهنگ به پاس جشن استقلال افغانستان در هرات برگزار شده بود، شخص دیگری “جانشین” شاه امان الله خان شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صفحه فیسبوکی خبرنگاران هرات، گفته می‌شود این ویدیو از محفلی در هرات است که قرار بود به پاس جشن استقلال کشور از تصویر شاه امان الله خان پرده برداری صورت بگیرد و به نمایش گذاشته شود. اما هنگامی که بیرق کشور از روی تصویر بلند می‌شود به جای تصویر شاه امان الله خان، تصویر شخص دیگری نمایان می‌شود.

با بالا رفتن بیرق، حاضرین به چک چک زدن شروع می‌کنند، اما پس از لحظاتی متوجه این اشتباه می‌شوند. در ویدیو دیده می‌شود که محمد رسول باوری، معین وزارت اطلاعات فرهنگ، از دیگران پیشتر متوجه و بیشتر متعجب می‌شود.

قبل از این گزارش شده بود که به روز دوشنبه (۷ اسد) محمد رسول باوری معین وزارت اطلاعات و فرهنگ در راس یک هیات، برای شرکت به چند برنامه فرهنگی وارد هرات شده است.

در گزارش همچنان آمده بود که این هیات برای مدت ۵ روز در شهر هرات اقامت خواهد داشت و در برنامه‌های متنوع هفته فرهنگی تجلیل از سالروز استقلال کشور شرکت خواهند کرد.
در جریان هفته فرهنگی تجلیل از سالروز استقلال کشور، ده ها برنامه متنوع فرهنگی و هنری، اجتماعی ودیدنی با حضور اقشارمختلف در شهرهرات راه اندازی خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here