سفر هیئت آمریکایی به پاکستان؛ احتمال سفر ترامپ به افغانستان در سپتامبر

0
1794

سفر هیئت آمریکایی به پاکستان؛ احتمال سفر ترامپ به افغانستان در سپتامبر

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی برای گفت‌وگو درباره افغانستان امروز به اسلام‌آباد می‌رود و در صورت توافق طالبان و آمریکا، ترامپ در ماه سپتامبر به افغانستان سفر خواهد کرد.

سفر هیئت آمریکایی به پاکستان؛ احتمال سفر ترامپ به افغانستان در سپتامبر

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، یک روزنامه پاکستانی نوشت که «آلیس ولز» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی برای گفت‌وگو درباره افغانستان و روابط دوجانبه امروز به اسلام‌آباد سفر می‌کند.

«نیشن» به نقل از منابعی که از آن‌ها نامی نبرده، گزارش داد که اگر گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا در دوحه منجر به ایجاد توافقی شود «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای جزئیات نهایی توافق در ماه سپتامبر به افغانستان سفر خواهد کرد.

تاکنون مقامات رسمی این موضوع را تایید نکرده‌اند.

از سوی دیگر دور هشتم مذاکرات طالبان و آمریکا امروز در حالی در روز سوم جریان دارد که در دو روز گذشته طرفین درباره تعیین جدول زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت‌وگو کردند و سخنگوی طالبان نیز تصریح می‌کند که در این دور درباره مسئله آتش‌بس با هیئت آمریکایی بحثی صورت نگرفته است.

چندی پیش نیز «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در سفر به واشنگتن متعهد شده بود تا پس از دیدار با رهبران طالبان زمینه مذاکرات مستقیم طالبان و دولت افغانستان را فراهم کند.

بیشتر بخوانید

وی همچنین تاکید کرده بود: تلاش می‌کنم که با راضی شدن طالبان، انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان با مشارکت حداکثری برگزار شود و این گروه نیز در آن مشارکت کند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here