توافق تا فروپاشی؛ انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تیم انتخاباتی «اتمر»

0
1283

توافق تا فروپاشی؛ انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تیم انتخاباتی «اتمر»

در حالی که رقابت‌های انتخاباتی در افغانستان شدت گرفته است اما اخبار ضد و نقیضی درباره فروپاشی احتمالی تیم انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر و یکی از مطرح ترین تیم‌های انتخاباتی این کشور منتشر می‌شود.

توافق تا فروپاشی؛ انتشار اخبار ضد و نقیض درباره تیم انتخاباتی «اتمر»

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، هشت روز از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی در افغانستان می‌گذرد اما تیم انتخاباتی «صلح و اعتدال» به رهبری «حنیف اتمر» که یکی از تیم‌های مطرح در انتخابات ریاست جمهوری این کشور محسوب می‌شود هنوز هم تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز نکرده است.

دلیل این کار اختلاف نظر «عطامحمد نور» که یکی از متحدان کلیدی این تیم انتخاباتی با حنیف اتمر بر سر کرسی نخست وزیری است؛ زیرا نور می‌خواهد که به صورت رسمی به عنوان نخست وزیر در تیم انتخاباتی صلح و اعتدال معرفی شود؛ اما اتمر مخالف این کار بوده و تنها به درج آن در منشور تیم انتخاباتی خود بسنده کرده است.

فروپاشی احتمالی

 ادامه اختلافات بین اتمر و نور باعث شده است تا تیم انتخاباتی صلح و اعتدال که از مهمترین تیم‌ها محسوب می‌شد شماری از متحدان خود را از دست بدهد که این موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره فروپاشی و یا حداقل تضعیف این تیم را افزایش داده است.

در تازه ترین مورد «محمد سلیمان کاکر» معاون سابق دفتر شورای امنیت ملی افغانستان و از افراد نزدیک به اتمر نیز از تیم انتخاباتی صلح و اعتدال خداحافظی کرده است زیرا به گفته وی اختلافات درباره پست نخست وزیری باعث ایجاد بن‌بست شده و باعث تقویت احتمال فروپاشی این تیم شده است.

گفتنی است که روز گذشته حزب «حرکت آزاد اسلامی» به رهبری «سیدمحمدعلی جاوید» نیز در بیانیه‌ای جدا شدن این حزب را از تیم انتخاباتی صلح و اعتدال اعلام کرد.

اختلافات پایان یافته است

«قادرشاه» سخنگوی تیم انتخاباتی صلح و اعتدال به «رادیوآزادی» گفت: اختلافاتی وجود ندارد که این تیم انتخاباتی را با خطر فروپاشی روبرو کرده باشد؛ تیم متحد و دارای برنامه‌های طولانی مدت است بنابر این رفت و آمد افراد نمی‌تواند برنامه‌های انتخاباتی را تحت تاثیر قرار دهد.

برخی از منابع نیز از پایان اختلافات در تیم انتخاباتی صلح و اعتدال خبر می‌دهند.

«یونس قانونی»، «محمد محقق» و «شاکر کارگر» و حنیف اتمر در منزل عطامحمد نور نشست مشترکی را برای حل اختلافات برگزار کردند و قرار است که مبارزات انتخاباتی خود را بزودی آغاز کنند.

گفته می‌شود که حنیف اتمر پذیرفته تا در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری عطامحمد نور را به عنوان نخست وزیر با صلاحیت این کشور تعیین کند.

بیشتر بخوانید

کارشناسان بر این باورند که در صورت فروپاشی تیم انتخاباتی صلح و اعتدال شانس پیروزی عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور افزایش خواهد یافت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here