بازگشت ۲۰۰ نفر از تیم پروازی جنگنده‌های A-۱۰ از افغانستان

0
1253

بازگشت ۲۰۰ نفر از تیم پروازی جنگنده‌های A-۱۰ از افغانستان

بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای تیم‌های پروازی جنگنده‌های A۱۰ به همراه هواپیماهای خود در حالی از افغانستان بازگشته‌اند که این هواپیماها به دلیل قابلیت‌های منحصر به فرد تاثیر زیادی بر پشتیبانی هوایی نزدیک از نیروهای امنیتی افغان داشت.

بازگشت 200 نفر از تیم پروازی جنگنده‌های A-10 از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بیش از 200 نفر از اعضای تیم پروازی جنگنده‌های تندر بولت A-10پس از شش ماه ماموریت در حمایت عملیات «نگهبان آزادی» با هواپیماهای خود از افغانستان به آمریکا بازگشتند.

به گزارش «دیفنس بلاگ»، روابط عمومی گروه هوایی 127 ارتش آمریکا اعلام کرد که در مجموع این نیروها هزار و 100 حمله را در حمایت از ماموریت «نگهبان آزادی» در افغانستان و همچنین عراق و خاورمیانه انجام داده است.

جنگنده‌های تندر بولت در ارتفاع پایین و سرعت کم قدرت مانور بالایی دارد و برخاست و فرود در مدت زمان کوتاه نیز از دیگر ویژگی‌های این جنگنده است که A-10 را به جنگنده‌ای بسیار کارآمد برای پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروها در خط مقدم جنگ تبدیل کرده است.

این جنگنده‌ها قادر هستند مدت‌ها تا با سرعت کم حدود 300 کیلومتر در ساعت در ارتفاعی پایین‌تر از 300 متر پرواز کند که این ویژگی A-10 می‌تواند نقطه ضعف جنگنده‌های پر سرعت که توان زدن هدف‌های کوچک با سرعت کم ندارند را پوشش دهد.

بیشتر بخوانید

این جنگنده‌های آمریکایی اواخر سال 96 و به درخواست مقامات افغان برای حمایت نزدیک هوایی از نیروهای امنیتی به افغانستان بازگشتند.

انتهای پیام/.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here