وزارت داخله افغانستان: عبدالحمید خراسانی در کابل بازداشت شد

0
2277

وزارت داخله افغانستان: عبدالحمید خراسانی در کابل بازداشت شد

افغانستانحق نشر عکسعبدالحمید خراسانی
Image captionوزارت داخله افغانستان نیز قبل از این اقدام به بازداشت آقای خراسانی کرده بود

وزارت کشور/داخله افغانستان از بازداشت عبدالحمید خراسانی که از او به عنوان “یکی از بزرگترین و خطرناکترین مجرمین سطح کشور و منطقه” نام برده، خبر داده است. پلیس کابل قبل ازاین نیز اقدام به بازداشت او کرده بود ولی موفق به این کار نشد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که آقای خراسانی قبل از ظهر امروز (سه‌شنبه چهارم سرطان/تیر) زمانی بازداشت شده که در جریان تظاهرات امروز کابل که به حمایت از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده بود، می‌خواست با پلیس درگیر شود.

این در حالی است که قبل ازاین آقای خراسانی اتهامات علیه خود را رد کرده و با همرسانی نوار تصویری از خود گفته که از سال ۱۳۹۵ “نهضت اسلامی مقاومت”را ایجاد کرد که هدفش دفاع از “ارزش‌های جهاد و مردم افغانستان” است.

آقای خراسانی افزوده که “در جرایم جنایی دست ندارد” و با گروه‌های “تروریستی مرتبط نیست” ولی حلقاتی در “پی ترور شخصیت او” هستند.

آقای رحیمی افزوده که عبدالحمید خراسانی در فهرست “مجرمین سازمان یافته و سطوح بالای” وزارت داخله قرار داشت که قبل از این چندین بار با پلیس درگیر شده و موفق به فرار شده بود.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان مدعی شده که آقای خراسانی در “باج‌گیری از تاجران، تیل (سوخت) فروشان و دوکانداران (مغازه داران)، چندین اختطاف(آدم‌ربایی)، قتل، چپاولگری، راهزنی و زورگویی” دست دارد.

این وزارت افزوده “داشتن افراد مسلح جنایت پیشه، قاچاق مواد مخدر بخصوص در ۱۸ سنبله (سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود) به بهانه کاروان عزاداری، ایجاد ترس و ارعاب در میان شهریان کابل، دشنام و هتک حرمت شمار زیادی از اراکین (مقام‌ها) به صورت صوتی و تصویری و به آتش کشیدن پرچم افغانستان از جرم‌های است که آقای خراسانی به گونه مستقیم در آن دست دارد.”

وزارت داخله در زمستان سال گذشته فهرست نام‌های افرادی را که به گفته این وزارت به “قتل، دزدی، آدم‌ربایی و مختل کردن نظم شهرکابل متهم‌ هستند”، منتشر کرد.

در فهرستی که توسط این نهاد منتشر شد، نام ۲۲۲ نفر و با مشخصاتی از جمله نام پدر، محل اصلی سکونت و نوع فعالیت آنان آمده ‌است. محل فعالیت آنان نیز کابل، پایتخت افغانستان ذکر شده است.

این وزارت از شهروندان کابل خواسته بود تا در افشای هویت و محل زندگی این افراد با پلیس همکاری کنند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here