بازداشت «جرج نادر »مشاور ترامپ در امور خاور میانه در میدان هوایی جان اف کینیدی که میتواند به سرنگونی ترامپ منجر شود!

0
1299

بازداشت «نادر» می‌تواند به سرنگونی ترامپ منجر شود

يکشنبه ۱۹ جوزا ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
بازداشت «نادر» می‌تواند به سرنگونی ترامپ منجر شود

سایت خبری المیادین در یادداشتی به قلم «نور الدین اسکندر» با عنوان « آیا بازداشت جرج نادر تحولی اساسی در روابط امریکا و امارات ایجاد می‌کند؟»، نوشت، مخالفان ترامپ به دنباله روی وی از سیاست‌های منفعت طلبانه امارات و عربستان در منطقه اعتراض دارند و نمی‌خواهند نظامیان امریکایی با طناب پوسیده آنها به چاه جنگ کشیده شود.
در مقدمه این یادداشت آمده است: این مسئله‌ای عادی نیست که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان امریکا می‌گوید ترجیح می‌دهد به جای اینکه شاهد استیضاح و برکناری دونالد ترامپ باشد او را در زندان ببیند. این هم غیرمنتظره نیست که افتضاح دیگری برای دولت ترامپ رخ دهد که بار دردسرهای او را سنگین‌تر می کند، وقتی که جرج نادر، تاجر لبنانی تبار امریکایی در میدان هوایی نیویارک بازداشت می‌شود.
«جورج عارف نادر» شهروند امریکایی لبنانی تبار که یکی از شاهدان اصلی گزارش «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات در باره نقش روسیه درانتخابات ۲۰۱۶ امریکا بود، هفته پیش بدلیل انتشار تصاویر تعرض جنسی به کودکان زیر سن قانونی در میدان هوایی«جان اف کندی» بازداشت شد.
المیادین افزود: اگر موقعیت این مرد و نقش وی را نه تنها در دار و دسته ترامپ بلکه در رابطه‌ای که با محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد امارات دارد بشناسیم می فهمیم که نادر دست راست بن زاید و مغز روابط وی با دولت ترامپ و لابی‌گر منافع وی نزد واشنگتن محسوب می‌شود.
به نوشته این سایت خبری، ترامپ در برخورد با مسائل داخلی با دو مشکل روبرو است، یکی دموکرات‌ها که برای دور دوم ریاست جمهوری وی سنگ اندازی می‌کنند و در واقع آنها به این امر اکتفا نکرده و درصدد هستند او را زندانی کرده و مانع پایان همین دور اول ریاست جمهوری او شوند؛ اما مسئله دوم با کارزار وی در پرونده سیاست خارجی مرتبط است که برای ما در خاورمیانه بیش‌ترین اهمیت را دارد.
نویسنده تاکید کرد: بحران در سیاست خارجه امریکا به نقطه‌ای خطرناک برای ترامپ و آینده سیاسی او رسیده است. این مرد در حال حاضر هر پرونده‌ای را که گشوده نتوانسته جمع کند. هیزم به آتش تنش‌ها با ایران انداخت، اما امروز تقلا می‌کند آن را خاموش کند.
المیادین با اشاره به اینکه این اولین بار نیست که نادر با اتهام در اختیار داشتن فلم های پورنوگرافی و آزار جنسی کودکان مواجه است، افزود: او در اواخر دهه هشتاد هم به جرم انتقال وسایل جنسی برای کودکان هالندی محاکمه شد علاوه بر اینکه به دلیل اتهام‌های مشابهی به مدت یک سال زندانی شد. سال گذشته هم در میدان هوایی دالاس با چنین اتهام‌هایی بازداشت شد.
المیادین نوشت: حساسیت پرونده و ارتباط آن با نقض یکی از مهم‌ترین پرونده های حقوق بشر که مورد توجه جوامع غربی است نشان می‌دهد که موضوع بزرگ‌تر از مسئله مشاوری است که انحرافات جنسی دارد بلکه کار تا جایی پیش می‌رود که ترامپ را به دردسر انداخته و فشارهای مردمی و رسمی علیه ترامپ برای برکناری یا محاکمه وی افزایش می‌یابد یا اینکه دستکم به تضعیف قدرت وی در انتخابات پاییز 2020 منجر می‌شود به گونه‌ای که حمایت مردمی و حزبی لازم برای ادامه کار در سیاست را از دست خواهد داد.
المیادین در ادامه این سوال را مطرح کرد که چرا مشخصا نادر هدف قرار گرفته و چرا مشخصا مسئله محمد بن زاید برای سرنگونی ترامپ بکار گرفته شده است؟
این سایت خبری افزود: پاسخ این سوال را می توان در جزئیات نقش نادر در مسائل منطقه و نقش کشورش در آن و در رابطه میان ترامپ و روسیه یافت. از نظر ترامپ، بن زاید از جایگاه مهمی در خاورمیانه برخوردار است. او یکی از ستون‌های ائتلافی است که سال‌هاست علیه یمن می‌جنگد و نقش نوک پیکان را در رویارویی با ایران برای خود اختیار کرده و آتش بیار معرکه میان ایران و امریکا شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here