فهرست ۲۵۰ نفری هیئت افغانستان در نشست دوحه نشر شد

0
1170

فهرست ۲۵۰ نفری هیئت افغانستان در نشست دوحه نشر شد

حکومت افغانستان یک فهرست طولانی از کسانی را که قرار است در نشست دوحه با طالبان شرکت کنند، نشر کرده است. در این لیست نمایندگان حکومت، چهره‌های جهادی ، سیاستمداران واپوزیسیون شامل اند.

    
Afghanistan Präsident Palast in Kabul (AP)

در ترکیب این فهرست که زیر عنوان «هیئت دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای اشتراک در کنفرانس دوحه» نشر شده است، نام‌های نمایندگان حکومت، احزاب سیاسی، چهره های جهادی، شورای علما، نمایندگان زنان و جامعه مدنی و شماری از خبرنگاران شامل اند.

در این فهرست نام حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان دیده نمی‌شود. او در نخستین جلسه سیاسیون افغانستان با نمایندگان طالبان در مسکو شرکت داشت.  محمد یوسف سها، سخنگوی حامد کرزی به دویچه وله گفت که  حامد کرزی رئیس جمهور پیشین تصمیم گرفته است که در نشست دوحه شرکت نکند . سها می افزاید:« از مذاکرات و پروسه صلح حمایت خود را اعلام کردند و می کنند ، اینبار تصمیم شخصی خودشان (حامد کرزی ) بود که در این نشست نباشند و بزرگان دیگری که به تفاهم در این لست گنجانیده شده اند آنان بروند و اشتراک کنند.»

در کنار نام‌های برخی از وزیران و والیان حکومت، نام عبدلاسلام رحیمی رئیس دفتر اشرف غنی و امرالله صالح معاون او در انتخابات نیز به چشم می خورد.

قرار است این هئیت با ۲۵ تن از نمایندگان طالبان در نشست مشورتی دوحه از ۱۹ تا ۲۱ اپریل گفتگو کنند.

در حالی که طالبان گفته اند که با حکومت افغانستان گفتگو نمی کنند و نمایندگان حکومت را در این نشست چهره های انفرادی می‌بینند، حکومت افغانستان این هیئت را «هيئت دولت جمهوری اسلامی افغانستان» نام گذاشته است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here