جریمه مارادونا بدلیل حمایت از رئیس جمهور ونزوئلا

0
1496

جریمه مارادونا بدلیل حمایت از رئیس جمهور ونزوئلا

 

سه شنبه ۲۰ حمل ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
جریمه مارادونا بدلیل حمایت از رئیس جمهور ونزوئلا

«دیگو مارادونا» سرمربی تیم دورادوس مکزیک به دلیل تخطی از قوانین انضباطی مبنی بر حمایت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا و تحقیر واشنگتن، جریمه شد.
مارادونا که هدایت تیم دسته دومی دورادوس را بر عهده دارد، پس از پیروزی تیمش مقابل تامپیکو مادرو، نه تنها در حمایت آشکارا از مادورو تعلل نکرد بلکه دولت آمریکا را نیز با اظهاراتش مورد تحقیر قرار داد.
مرد افسانه ای آلبی سلسته ضمن تقدیم پیروزی تیمش به مادورو و مردم رنج دیده ونزوئلا، خطاب به کاخ سفید گفته بود: این آمریکایی ها که خود را پاسبان دنیا می دانند، فکر می کنند فقط به خاطر داشتن بزرگ ترین بمب جهان می توانند ما را کنار بزنند، اما نه این طور نیست، ما پا پس نمی کشیم.
فدراسیون فوتبال مکزیک با انتشار بیاینه ای اعلام کرد که مارادونا به دلیل نقض مواد 7 و 11 آیین نامه انضباطی که وی را ملزم به رعایت قوانین بی طرفی سیاسی می کند، محکوم به پرداخت جریمه است.
با این حال، این فدراسیون در بیانیه خود مبلغ دقیق جریمه در نظر گرفته شده برای اسطوره فوتبال آرجنتاین را اعلام نکرد.
این نخستین باری نیست که مارادونا در سیاست بین الملل مداخله می کند و از این رو چنین رفتاری از سوی وی غافلگیر کننده نیست به ویژه با توجه به سابقه حمایت های پیشین وی از رهبران چپ گرای آمریکای لاتین که خشم حامیان و سیاسیون اعتدال گرا تر را به همراه داشت.
مارادونا که خود را چاویستا به معنای پیرو «هوگو چاوز» می داند در سال 2017 اعلام کرد که به محض فرمان مادورو «برای ونزوئلای آزاد ردای سربازی به تن خواهد کرد.»
علاوه بر این، او همواره یکی از هواداران دو آتشه رهبر ونزوئلا بوده و در بحبوحه تنش های سیاسی و اقتصادی گریبان گیر این کشور، به طور آشکارا از رهبر ونزوئلا حمایت کرد و در نوامبر 2017 در اقدامی به نشانه همبستگی به طور مشترک با مادورو ضربه ای به توپ فوتبال زد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here