۲۳ سرباز افغان در حمله طالبان به یک پایگاه ارتش در هلمند کشته شدند

0
1539

افغانحق نشر عکسAFP/GETTY IMAGES
Image captionمقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان تایید می‌کنند که نیمه شب گذشته گروهی از مخالفان مسلح به پایگاه ارتش که قرارگاه نیروهای آمریکایی نیز است، در ولسوالی واشیر حمله کردند

وزارت دفاع افغانستان تایید کرده که ۲۳ سرباز افغان در حمله مهاجمان طالبان به قول اردوی/سپاه ۲۱۵ میوند در ولایت هلمند کشته شدند. این حمله که از نیمه شب گذشته آغاز شده بود، حوالی ساعت ۷ شام به وقت محل پس از ۱۶ ساعت درگیری به پایان رسید.

وزارت دفاع با انتشار بیانیه‌ای گفته که دراین حمله ۱۶ سرباز دیگر هم زخمی شده‌اند.

دفتر والی هلمند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که درگیری پس از آن پایان یافت که ۲۰ مهاجم طالبان از جمله ۸ حمله‌کنند انتحاری براین پایگاه کشته شدند.

مقام‌های محلی ولایت هلمند گفتند که گروهی از مخالفان مسلح به پایگاه شوراب ‘ ارتش در ولسوالی واشیر این ولایت حمله کردند.

گفته می‌شود که افزون بر سربازان قول اردو/سپاه ۲۱۵ میوند افغانستان، بخشی از این پایگاه، قرارگاه نیروهای آمریکایی است.

زاهد اتل، مشاور مطبوعاتی والی هلمند امروز جمعه دهم حوت/اسفند به محفوظ ذبیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت این حمله حوالی ساعت سه و نیم شب گذشته رخ داد.

ښوراب
Image captionگفته می‌شود که افزون بر سربازان قول اردو/سپاه ۲۱۵ میوند افغانستان، بخشی از این پایگاه، قرارگاه نیروهای آمریکایی است

طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

قاری یوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان مدعی شده این حمله به پایگاه نیروهای آمریکایی انجام گرفته و در نتیجه آن ده‌ها سرباز کشته شدند.

او ادعا کرده که از این پایگاه حملات هوایی و بمباران‌هایی طرح ریزی می‌شد که تلفات غیرنظامی زیادی به جا می‌گذاشت.

ولایت هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است. هزاران سرباز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در این ولایت مستقر هستند.

هلمندحق نشر عکسGETTY IMAGES
Image captionولایت هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است. هزاران سرباز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در این ولایت مستقر هستند

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here