همزمان با شروع آتش بس حکومت، طالبان مرکز یک ولسوالی را تصرف کردند

0
1512

مقام‌های محلی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان گفته اند که شب گذشته گروه طالبان مرکز یک ولسوالی را به تصرف خود درآورده و دست کم هشت عضو نیروهای امنیتی را به قتل رساندند. این حادثه در نخستین روز آتش بس صورت گرفت.

    
Karte Afghanistan Provinz Faryab Englisch (DW)

منان قاطع، عضو شورای ولایتی فاریاب صبح سه شنبه به خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گفت که صدها جنگجوی طالبان شب گذشته بر پُسته‌های امنیتی، پایگاه‌های پولیس و مقر ولسوالی کوهستان حمله کردند.

رحمت الله ترکستانی، دیگر عضو شورای ولایتی گفت که ولسوال کوهستان نیز در جمع کشته شدگان است. گروه طالبان در ماه جولای نیز بر مرکز این ولسوالی حمله کرده بودند.

ولسوالی کوهستان در نخستین روز آتش بس اعلام شده از سوی حکومت به دست طالبان سقوط کرد. حکومت افغانستان اعلان کرده بود که از ۲۷ رمضان تا روز پنجم عید از حملات تهاجمی علیه طالبان خودداری می‌کند.

طالبان اما اعلام کرده اند که تنها سه روز عید را آتش بس می‌کنند. این گروه در روزهای اخیر به حملات‌اش علیه نیروهای امنیتی در ولایت‌های مختلف افغانستان شدت بخشیده است.

براساس یک خبر دیگر، در نتیجه یک حمله انتحاری در ولایت غزنی پنج افسر پولیس کشته شده اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفت که در این حمله که با استفاده از موتر نظامی نوع هاموی در ولسوالی مقر صورت گرفت، ۲۶ تن دیگر به شمول ولسوال و ۱۸ پولیس زخمی شده اند.

او افزود که این موتر نظامی هاموی قبلاَ در نتیجه یک حمله دیگر توسط طالبان از نزد نیروهای امنیتی گرفته شده بود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here